ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

ЛІЦЕНЗІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

ТАРИФ ЗА РОЗПОДІЛ

Відповідно до постанови НКРЕКП від 22.12.2021 №2756 «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Криворіжгаз»:

  • з 01 січня 2022 року тариф на послуги розподілу природного газу встановлено у розмірі 0,53 грн за 1 м куб. на місяць (без урахування ПДВ).

 

 

ЦІНА ПРИРОДНОГО ГАЗУ ДЛЯ ПОКРИТТЯ ВТРАТ І ВИРОБНИЧО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ВИТРАТ

Ціна природного газу, використаного Оператором ГРМ для покриття втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ:

2023 рік

2022 рік

2021 рік

2020 рік

2019 рік

 

 

ОБЛІК ГАЗУ

Як розрахувати вартість доставки газу самостійно?

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому газовому році.  Газовий рік – це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня.

Щомісячний платіж за доставку газу розраховується так: сума кубів газу, спожитого за газовий рік, множиться на тариф за доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року.

Згідно з рішенням НКРЕКП з 1 січня 2022 року для АТ «Криворіжгаз» встановлено тариф у розмірі 0,636 грн. за 1 куб м на місяць (з урахуванням ПДВ).

Для прикладу: споживач із газовою плитою спожив з 1 жовтня 2021 року по 30 вересня 2022 року 100 кубометрів газу. Чинний тариф на розподіл для АТ «Криворіжгаз» з 1 січня 2023 року становить 0,636 грн за куб м в місяць ( в т.ч. ПДВ). Розрахуємо щомісячну плату за доставку газу: 100 куб м * 0,636 / 12 міс = 5,3 грн. Отже, щомісячна плата за доставку газу для такого споживача становить 5 грн 30 коп на місяць.

Споживачі, у яких відсутній лічильник, сплачують за послуги розподілу газу відповідно до встановлених державою норм споживання природного газу.

У 2023 році мінімальний платіж за розподіл газу, як і раніше, залежить від газового обладнання, запроектованого в оселі споживача, та розрахований державним регулятором НКРЕКП.

Річна замовлена потужність, за яку має сплатити споживач, не може бути меншою ніж:

  • 39 куб м – для споживачів, які використовують природний газ тільки для приготування їжі (газова плита);
  • 126 куб м – при використанні природного газу для підігріву води та приготування їжі (газова плита та водонагрівач);
  • 314 куб м – при використанні газу комплексно, у тому числі для опалення.

У поточному 2023 році мінімальна річна замовлена потужність та розмір тарифу на послуги розподілу газу залишилися без змін.

Відтак, для клієнтів АТ “Криворіжгаз” мінімальний місячний платіж за розподіл газу в 2023 році становить:

  • За наявності газової плити 39 куб м: (39/12) х 0,636 грн = 2,07 грн на місяць або 24,80 грн в рік
  • За наявності газової плити і колонки 126 куб м: (126/12) х 0,636 грн = 6,68 грн на місяць або 80,14 в рік
  • За наявності опалювального приладу 314 куб м: (314/12) х 0,636 грн = 16,64 грн на місяць або 199,70 грн в рік

Плата за розподіл газу здійснюється споживачами, об’єкти яких приєднані до газорозподільних мереж. В тому числі за період, коли споживач тимчасово газ не використовує, адже газовики забезпечують функціонування газорозподільної системи, її утримання, регулювання, ремонт, підтримують достатній тиск газу 24/7, щоб всі приєднані споживачі могли користуватись газом у будь-який час.

 

Як сплатити за розподіл газу?

Повідомляємо споживачам природного газу Кривого Рогу та Криворізького району, що з 20 березня 2023 року в Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» (код ЄДРПОУ 03341397, МФО 305482) відкриті наступні рахунки: 

– категорія “населення”: № UA553054820000026036300311050

– юридичні особи: № UA253054820000026030306311050

 

 

ІНВЕСТИЦІЙНА ПРОГРАМА

У зв’язку з воєнним станом в Україні інформація не надається, як інформація, що відноситься до об’єктів критичної інфраструктури відповідно до постанови НКРЕКП від 26.03.2022 № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури»

 

ЯКІСТЬ ГАЗУ

У зв’язку з воєнним станом в Україні інформація не надається, як інформація, що відноситься до об’єктів критичної інфраструктури відповідно до постанови НКРЕКП від 26.03.2022 № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури»

 

ПОТУЖНОСТІ

У зв’язку з воєнним станом в Україні інформація не надається, як інформація, що відноситься до об’єктів критичної інфраструктури відповідно до постанови НКРЕКП від 26.03.2022 № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури»

 

 

СТАНДАРТИ ОБСЛУГОВУВАННЯ

АТ «Криворіжгаз» оприлюднює інформацію про мінімальні стандарти та вимоги щодо якості обслуговування споживачів, яких компанія повинна дотримуватися, надаючи послуги з розподілу природного газу.

Мінімальні стандарти та вимоги до якості обслуговування споживачів на ринку природного газу затверджені постановами державного регулятора НКРЕКП № 1156 від 21.09.2017 року «Про затвердження Мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу» та №1415 від 10.11.2022 року «Про внесення змін до Мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу». Документи передбачають дотримання газорозподільними компаніями строків та обсягів виконання робіт з приєднання, ремонту або відновлення постачання природного газу, а також грошову компенсацію для споживачів у випадку порушення цих вимог та стандартів.

 

Розмір компенсації за порушення стандартів обслуговування

У випадку порушення визначених законодавством строків надання послуг, для клієнтів компанії передбачена наступна грошова компенсація згідно Постанови НКРЕКП від 10 листопада 2022 року № 1415 «Про внесення змін до Мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу».

 

Як відбувається грошова компенсація?

У разі недотримання мінімальних стандартів якості послуг розподілу природного газу, Оператор ГРМ надає споживачу або замовнику (у разі недотримання мінімальних стандартів якості під час приєднання до газових мереж) грошову компенсацію.

Оператор ГРМ надає споживачу або замовнику (у разі недотримання мінімальних стандартів якості під час приєднання до газових мереж за необхідності реконструкції чи технічного переоснащення вже підключеного до ГРМ об’єкта) грошову компенсацію за недотримання мінімальних стандартів якості послуг розподілу природного газу шляхом врахування суми відповідної компенсації в рахунку за послуги розподілу природного газу у строк не більше 45 днів з дня недотримання мінімального стандарту якості (у разі недотримання мінімального стандарту, визначеного підпунктом 15 пункту 2.2 розділу 2 Постанови від 10.11.2022 р. №1415 «Про внесення змін до Мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу», – з дати складання акту про припинення розподілу природного газу).

Оператор ГРМ надає замовнику (у разі недотримання мінімальних стандартів якості під час нового приєднання до газових мереж) компенсацію за недотримання мінімальних стандартів якості послуг розподілу природного газу у рахунок зменшення плати за приєднання або шляхом перерахування коштів за банківськими реквізитами замовника, вказаними у договорі на приєднання до газорозподільної системи, на суму відповідної компенсації у строк не більше 45 днів з дня недотримання мінімального стандарту якості, а у разі відсутності договору – з дня укладання договору на приєднання до газорозподільної системи.

Оператор ГРМ самостійно визначає факт недотримання мінімальних стандартів якості послуг розподілу природного газу, визначає споживача/замовника, якому він має надати компенсацію за недотримання мінімальних стандартів якості, та надає таку компенсацію без додаткового звернення зі сторони споживача/замовника;

Якщо сума компенсації перевищує суму рахунка за надані послуги розподілу природного газу, Оператор ГРМ ураховує суму невиплаченої компенсації в розрахунках майбутніх періодів.

За наявності заборгованості споживача за надані послуги розподілу природного газу компенсація надається в рахунок зменшення заборгованості споживача.

Оператор ГРМ зобов’язаний поінформувати споживача (замовника) про надання йому компенсації шляхом зазначення у рахунку на оплату послуг розподілу природного газу, у тому числі в «особистому кабінеті» споживача на вебсайті Оператора ГРМ, або листом протягом 10 робочих днів з дня надання компенсації.

У разі ненадання Оператором ГРМ компенсації за недотримання мінімальних стандартів якості послуг розподілу природного газу споживач (замовник) має право самостійно звернутися до Оператора ГРМ із заявою за формою, наведеною в додатку 2 до Постанови від 10.11.2022 р. №1415 «Про внесення змін до Мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу».

У разі необґрунтованої відмови у наданні компенсації або залишення заяви без розгляду споживач (замовник) має право звернутись до НКРЕКП та її територіальних органів або до суду.

У разі невиконання Оператором ГРМ вимог підпунктів 7 та 8 розділу 2 Постанови від 10.11.2022 р. №1415 «Про внесення змін до Мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу» щодо строків надання компенсацій сума відповідної компенсації подвоюється, а у разі прострочення граничного терміну надання компенсації на понад 90 днів – надається у п’ятикратному розмірі та має бути врахована при розрахунках зі споживачем у найближчому розрахунковому періоді.

У разі невиплати Оператором ГРМ компенсації за недотримання мінімальних стандартів якості послуг розподілу природного газу НКРЕКП з урахуванням даних звітності та за результатами планових або позапланових перевірок дотримання Оператором ГРМ ліцензійних умов приймає рішення про накладення штрафу у розмірі, визначеному Законом України «Про ринок природного газу», а також щодо надання споживачам (замовникам) компенсації відповідно до підпункту 14 розділу 2 Постанови від 10.11.2022 р. №1415 «Про внесення змін до Мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу».

Надання компенсації за недотримання мінімальних стандартів якості послуг розподілу природного газу не позбавляє споживача (замовника) права у порядку, встановленому чинним законодавством, вимагати від Оператора ГРМ відшкодування збитків (витрат), завданих унаслідок недотримання Оператором ГРМ мінімальних стандартів якості.

У разі доведених дій чи бездіяльності споживача (замовника) або іншого суб’єкта ринку природного газу, що призвели до затримки в наданні послуг або виконанні робіт, тривалість такої затримки не включається до тривалості надання послуги або виконання робіт. Затримка в наданні послуг або виконанні робіт має бути документально підтверджена.

У разі затримки в наданні послуги з приєднання до газорозподільної системи через затримку здійснення заходів щодо оформлення земельних відносин (відведення земельних ділянок) щодо траси прокладання газових мереж зовнішнього газопостачання з незалежних від Оператора ГРМ причин тривалість такої затримки не включається до тривалості надання послуги. При цьому така затримка має бути документально підтверджена, у тому числі копіями офіційного листування з установами, до яких звертався Оператор ГРМ з питання вирішення відведення земельних ділянок.

 

Коли компенсація не надається?

Компенсація за недотримання мінімальних стандартів якості послуг розподілу природного газу не надається у випадках, якщо недотримання мінімальних стандартів якості послуг розподілу природного газу було спричинено доведеними:

  • форс-мажорними обставинами, що підтверджуються відповідно до чинного законодавства;
  • порушення споживачем Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15 травня 2015 року № 285, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 року за № 674/27119;
  • діями споживача/замовника (у випадку недотримання мінімальних стандартів під час приєднання до газових мереж) або іншого суб’єкта ринку природного газу, що призвели до затримки у наданні послуг/виконанні робіт або неможливості їх надання та є документально підтвердженими.

Компенсація не надається у разі письмової відмови споживача/замовника або іншого суб’єкта ринку природного газу отримання компенсації (із зазначенням недотримання мінімального стандарту та розміру компенсації, від якої відмовляється споживач/замовник.

Звіт про дотримання стандартів та вимог обслуговування споживачів у 2017 році

Звіт про дотримання стандартів та вимог обслуговування споживачів у 2018 році

Звіт про дотримання стандартів та вимог обслуговування споживачів у 2019 році

Звіт про дотримання стандартів та вимог обслуговування споживачів у 2020 році

Звіт про дотримання стандартів та вимог обслуговування споживачів у 2021 році

Звіт про дотримання стандартів та вимог обслуговування споживачів у 2022 році

 

 

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ

Кодекс газорозподільних систем

Кодекс газотранспортної системи

Типовий договір розподілу природного газу,  затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 вересня 2015 року № 2498

Типовий договір транспортування природного газу

Закон України про ринок природного газу

Правила безпеки системи газопостачання

Про затвердження Правил постачання природного газу

Про затвердження Методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу

Про затвердження Методології встановлення плати за приєднання до газотранспортних і газорозподільних систем

Про затвердження Мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу

Закон України «Про житлово-комунальні послуги»

Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»

Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність»

Постанова НКРЕКП від 26.03.2022 № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури»

Методологія визначення тарифів на послуги з розподілу природного газу та методологія встановлення плати за приєднання до ГРМ

Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Криворіжгаз» | Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Електронна форма звіту щодо виконання інвестиційної програми

Ціна природного газу, використаного Оператором ГРМ для покриття втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ у відповідний період та період її дії

Встановлення граничного рівня плати за приєднання, що є стандартним, до газорозподільних систем на 2023 рік

Про затвердження форм звітності щодо показників якості газопостачання та інструкцій щодо їх заповнення

Про уточнення річної замовленої потужності об’єкта (об’єктів) споживача, що не є побутовим, в умовах воєнного стану

Технічні та комерційні умови доступу (приєднання) до ГРМ

 

 

АКЦІОНЕРАМ

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

29.03.2023

Інформація про зміну складу посадових осіб

29.03.2023

Інформація про зміну складу посадових осіб

29.03.2023

Інформація про зміну складу посадових осіб

29.03.2023

Повідомлення про зміну адреси власного веб-сайту

19.09.2023

Інформація про зміну складу посадових осіб

Інформація про зміну складу посадових осіб.pdf.p7s

16.11.2023

Повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів 18.12.2023

Повідомлення про проведення річних загальних зборів акціонерів 18.12.2023.pdf

Повідомлення про проведення річних загальних зборів акціонерів 18.12.2023.pdf.p7s 

Перелік документів, що має надати акціонер.pdf 

Інформація про загальну кількість акцій та голосуючих акцій.pdf

28.11.2023

Повідомлення про проведення позачергових загальних зборів акціонерів 14.12.2023

Повідомлення про проведення позачергових загальних зборів акціонерів 14.12.2023.pdf (1)

Перелік документів, що має надати акціонер

Інформація про загальну кількість акцій та голосуючих акцій

04.12.2023

Бюлетень_для_голосування_позачергові

06.12.2023

Бюлетень для голосування_річні

26.12.2023

Протокол № 28 позачергових дистанційних загальних зборів акціонерів АТ «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз»

Протокол про підсумки голосування на річних загальних зборах акціонерів АТ «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз»

26.12.2023

Протокол № 29 річних дистанційних загальних зборів акціонерів АТ «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз».

Протокол про підсумки голосування на річних загальних зборах акціонерів АТ «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз»

26.12.2023 

Відомості про прийняття рішення про надання згоди на вчинення правочинів

Відомості про прийняття рішення про надання згоди на вчинення правочинів.pdf.p7s

27.12.2023

Відомості про зміни до Статуту, пов`язані зі зміною прав акціонерів

Відомості про зміни до Статуту, пов`язані зі зміною прав акціонерів.pdf.p7s

ОГОЛОШЕННЯ ДЛЯ АКЦІОНЕРІВ ПРО ДАТУ, РОЗМІР, ПОРЯДОК ТА СТРОК ВИПЛАТИ ДИВІДЕНДІВ

Повідомлення про умови виплати дивідендів

Відомості про прийняття рішення про виплату дивідендів

Відомості про прийняття рішення про виплату дивідендів.pdf.p7s

30.01.2024

Відомості про зміну складу посадових осіб емітента_30.01.2024

Відомості про зміну складу посадових осіб емітента_30.01.2024.pdf.p7s

Відомості про зміну складу посадових осіб емітента_30.01.2024.pdf.p7s.p7s

Відомості про зміну складу посадових осіб емітента_30.01.2024

 

 

ПРАВЛІННЯ

Члени правління

Т.в.о. Голови Правління – Удод Володимир Володимирович

Директор фінансовий – Удод Володимир Володимирович

Директор з капітального будівництва – Філін Артем Вячеславович

 

 

ДОКУМЕНТИ

Положення про Загальні збори акціонерів

Положення про Наглядову Раду

Положення про Правління

Статут

 

 

ЗВІТНІСТЬ

Планові та фактичні обсяги природного газу:

 

Звіт про виконання Програми відповідності:

 

Оперативна інформація щодо встановлення індивідуальних лічильників газу населенню:

 

Аудиторський висновок:

 

Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг розподілу природного газу та надання компенсацій споживачам:

1 квартал 2023 року

1 квартал 2023 року.xlsx.p7s

2 квартал 2023 року

2 квартал 2023 року.xlsx.p7s

3 квартла 2023 року

3 квартла 2023 року.xlsx.p7s

4 квартал 2023 року

4 квартал 2023 року.xlsx.p7s

 

СТАНДАРТИ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Звіт про дотримання стандартів та вимог обслуговування споживачів у 2023 році

 

Звіт про точність прогнозування відборів/споживання, що не вимірюються щодобово

Відповідно до вимог п. 8 глави 2 розділу XII Кодексу газотранспортної системи, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 та з урахуванням положень постанови НКРЕКП від 26.03.2022 № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури» АТ Криворіжгаз оприлюднює інформацію про точність прогнозування відборів/споживання, що не вимірюються щодобово, за січень – липень 2023 року.

Відсоток відхилення значення фактично спожитого обсягу від другого оновлення прогнозованого обсягу відборів/споживання, що не вимірюються щодобово, становить 0,034 %